Calendar

maj
21
wt.
PATRONAT PIGO: 7. Kongres Biometanu Sala Ziemi, MTP, Poznań 21-22 maja 2024 r.
maj 21 – maj 22 całodniowy

Kongres Biometanu

Kongres Biometanu to obowiązkowy punkt na mapie wydarzeń branżowych. Konferencja organizowana przez największe biogazowe wydawnictwo w Polsce co roku bije kolejne rekordy frekwencyjne i wciąż zyskuje na znaczeniu w zarówno w Polsce, jak i w Europie.

Poprzednia edycja zgromadziła 400 uczestników i uczestniczek.

W tym roku wydawca Magazynu Biomasa zaprasza przedstawicieli sektora biogazu i biometanu do Poznania. Kongres Biometanu odbędzie się 21-22 maja 2024 w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

W związku z rosnącym wciąż zainteresowaniem biometanem na świecie, wywołanym m.in. w dużej mierze przez obecną sytuację geopolityczną i rosyjską agresję na Ukrainę, także w Polsce biometan staje się gorącym tematem. Szczególnie w ostatnim czasie także ustawodawcy wydają się dostrzegać jego w wielki potencjał. Ponad 400 uczestników 7. Kongresu Biometanu będzie rozmawiać o przyszłości sektora, szansach i barierach, przyglądając się sektorowi biometanowemu i spróbuje odpowiedzieć na pytanie czy czeka nas przełom.

Kongres Biometanu łączy w sobie formułę Conference&Expo, dzięki czemu w rozbudowanej Strefie Expo – wydzielonej przestrzeni przeznaczonej na stoiska wystawców – przedstawiciele wiodących firm sektora biometanu zaprezentują swoją ofertę.

Branżowe spotkanie kierujemy do

  • inwestorów planujących budowę biogazowni i biometanowni
  • właścicieli działających instalacji biogazowych
  • technologów i zarządców biogazowni odpadowych i oczyszczalnianych
  • właścicieli dużych gospodarstw rolnych i przetwórców rolno-spożywczych
  • firm paliwowych, transportowych i przemysłu energochłonnego
  • dostawców technologii i urządzeń
  • branży energetycznej
  • polskich i europejskich stowarzyszeń branżowych
  • przedstawicieli administracji rządowej i samorządów
Kongres Biometanu w liczbach

Kongres Biometanu 2023

4
Panele dyskusyjne
58
Firm Partnerskich
25
Prelekcji
 

400 UCZESTNIKÓW

 
maj
27
pon.
PATRONAT PIGO: 16. Konferencja – Roadshow Mechaniczne i biologiczne przetwarzanie odpadów. Odzysk surowców i energii. Efektywność zakładów. ABRYS. Ustka, Czarnówek,Wejherowo
maj 27 – maj 29 całodniowy
PATRONAT PIGO: 16. Konferencja - Roadshow Mechaniczne i biologiczne przetwarzanie odpadów. Odzysk surowców i energii. Efektywność zakładów. ABRYS. Ustka, Czarnówek,Wejherowo

Dlaczego warto wziąć udział?

16. Konferencja – Roadshow Mechaniczne i biologiczne przetwarzanie odpadów. Odzysk surowców i energii. Efektywność zakładów odbędzie się w dniach 27-29 maja 2024 roku w Ustce z wyjazdem do Czarnówka oraz Wejherowa.

Roadshow to formuła wyjazdowa konferencji połączona z prezentacją funkcjonujących zakładów oraz dynamicznymi pokazami maszyn. Zobaczymy Zakład Zagospodarowania Odpadów
w Czarnówku oraz EkoFabrykę w Wejherowie.

Interaktywna i dynamiczna formuła pozwoli uczestnikom w unikalny i nowatorski sposób zapoznać się z nowoczesnymi, wytyczającymi trendy rozwiązaniami w gospodarce odpadami. Organizacja konferencji nie pomija jednak aspektu wykładowego i tradycyjnych już kontaktów branżowych.

Główne tematy konferencji:
– rozporządzenie MBP
– groźba kar za nieosiągnięcie poziomów recyklingu
– kluczowa rola frakcji bio w osiągnięciu poziomów recyklingu i odzysku energii
– efektywny odzysk energii i surowców z frakcji bio
– dostosowanie zakładu do przepisów BAT
– wpływ ROP i systemu kaucyjnego na efektywność zakładów
– modele optymalnej modernizacji zakładów mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów

W dniu poprzedzającym konferencję spotkajmy się na Abrysówce – naszym nieformalnym, zapoznawczym spotkaniu biznesowym. To doskonała okazja na nawiązanie nowych kontaktów już przed rozpoczęciem wydarzenia.

Do miłego zobaczenia na konferencji!
Organizatorzy

Szczegóły: https://mbp.abrys.pl/

cze
11
wt.
Patronat PIGO: 14. KONFERENCJA PALIWA Z ODPADÓW, Abrys, Zawiercie
cze 11 – cze 13 całodniowy

Konferencja Paliwa z Odpadów to jedno z najważniejszych wydarzeń dla przedstawicieli branży paliw alternatywnych. Co roku stanowi ona istotną platformę dla specjalistów, naukowców, przedstawicieli władz i praktyków z całej Polski, gdzie głos każdej ze stron może zostać usłyszany. To świetna okazja do nawiązania bezcennych kontaktów i zaktualizowania wiedzy, a także trzymania ręki na pulsie szybko zmieniającej się branży.

Podczas tegorocznej, czternastej już edycji, będziemy mówić o tematach, które są najistotniejsze. Jakich zmian prawnych potrzeba na rynku RDF? Czy rosnąca ilość instalacji termicznego przekształcania odpadów wpłynie na producentów paliw z odpadów? W którą stronę powinniśmy zmierzać i jak będą wyglądały najbliższe lata dla branży paliw alternatywnych?

Te i wiele innych pytań, znajdą swoje odpowiedzi podczas 14. Konferencji Paliwa z Odpadów, która odbędzie się w dniach 11-13 czerwca 2024 roku w Zawierciu.

Więcej na stronie: paliwazodpadow.abrys.pl

 

wrz
16
pon.
Patromat PIGO: XIV Międzynarodowa Konferencja Logistyka Odzysku, EKO-CYKL, Warszawa
wrz 16 – wrz 17 całodniowy
Patromat PIGO: XIV Międzynarodowa Konferencja Logistyka Odzysku, EKO-CYKL, Warszawa

XIV Międzynarodowa Konferencja Logistyka Odzysku odbędzie się w dniach 16 – 17 września 2024 roku w pierwszym na świecie Teatrze Ekologicznym Bohema House w Warszawie.

Główne cele XIV Międzynarodowej Konferencji Logistyka Odzysku:

  • przedstawienie podstawowych obowiązków związanych z opakowaniami i odpadami opakowaniowymi w logistyce magazynowej – sprzedawca e-commerce oraz odbierający odpady,
  • omówienie zagadnień dotyczących spalarni opadów jako nieodzownego elementu GOZ,
  • zapoznanie uczestników z rozwiązaniami w gospodarce odpadami na terenie Unii Europejskiej,
  • rozwinięcie założeń zielonych modeli biznesowych w ramach Gospodarki o Obiegu Zamkniętym,
  • taksonomia w firmie,
  • podstawowe obowiązki w ochronie środowiska.
    Szczegóły: https://ekocykl.org/konferencje/logistyka-odzysku/
wrz
18
śr.
Patronat PIGO: XI edycja Konferencji Środowiskowej 2024 INTERZERO, Sheraton Hotel SOPOT
wrz 18 – wrz 20 całodniowy

O Konferencji Środowiskowej

 

Konferencja Środowiskowa Interzero to coroczne wydarzenie, które gromadzi w jednym miejscu interesariuszy i ekspertów branży ochrony środowiska. Podczas obrad zapewniamy inspirujące prelekcje, w czasie których uczestnicy mogą poszerzać swoją wiedzę na temat aktualnych przepisów prawnych i innych kwestii związanych z ekologią i zrównoważonym rozwojem. Udział w konferencji to też okazja do zapoznania się z innowacyjnymi rozwiązaniami w gospodarce odpadami oraz wymiany doświadczeń z uczestnikami wydarzenia.

XI Edycja Konferencji Środowiskowej Interzero skupi się głównie wokół bieżących zmian prawnych tj. dyrektywy SUP, PPWR, systemu kaucyjnego i rozszerzonej odpowiedzialności producenta. Przedyskutujemy wspólnie najlepsze praktyki, które należy przyjąć w dynamicznym otoczeniu legislacyjnym, a także dowiemy się więcej o wpływie nowych przepisów na biznes. Nie może Cię zabraknąć na naszej konferencji!

Poznaj prowadzącą tegorocznej konferencji

Monika Richardson

Polska iberystka, dziennikarka i prezenterka telewizyjna, jest nie tylko założycielką renomowanej szkoły językowej Richardson School, ale także doświadczoną szkoleniowcem w dziedzinie wystąpień medialnych. Jako prowadząca i prelegentka jubileuszowej Konferencji Środowiskowej Interzero 2023 wnosła swoją wiedzę i doświadczenie do ważnych dyskusji dotyczących mediów i kultury.

Monika Richardson to także aktywna uczestniczka kampanii mającej na celu poszerzenie świadomości Polaków w kwestii ekologii. Jej zaangażowanie w te inicjatywy podkreśla jej rolę społeczną i chęć wpływania na pozytywne zmiany w społeczeństwie. Jako liderka i inspirująca postać, Monika Richardson zdobywa uznanie zarówno w świecie mediów, jak i na polu edukacji oraz działań społecznych.

Dlaczego warto wziąć udział?

 
  • Unikalna platforma spotkań i dyskusji o kwestiach, którymi żyje branża ochrony środowiska:
    • ROP – Rozszerzona odpowiedzialność producenta
    • SUP – Single-Use Plastics
    • GOZ – Gospodarka o obiegu zamkniętym
  • Prelekcje ekspertów z Interzero, Polskiej Izby Odzysku i Recyklingu Opakowań oraz innowatorów w zakresie ochrony środowiska.
  • Trendy, innowacje i analiza nadchodzących zmian prawnych oraz ich skutków dla biznesu.
  • Sesje pytań i odpowiedzi, studia przypadku i historie sukcesów.
  • Imienny elektroniczny certyfikat, potwierdzający udział w Konferencji Środowiskowej 2024.
  • Powitalny pakiet konferencyjny dla każdego z Uczestników.

Sprzedaż biletów na Konferencję Środowiskową 2024 rozpoczęta!

Szczegóły:

Konferencja Środowiskowa 2024